Izolacja przeciwwilgociowa – charakterystyka

Izolacja przeciwwilgociowa to nic innego jak zabezpieczenie domu, czy innej nieruchomości budowlanej, przed szkodliwymi działaniami wody. Izolacja przeciwwilgociowa nazywana jest również izolacją przeciwwodną, albo po prostu hydroizolacją.
Hydroizolacja to izolacja, która może zostać podzielona. Podziału dokonujemy ze względu na używane materiały. Jednym z rodzajów jest izolacja, w której używa się smoły i bitumów, metoda ta nazywana jest inaczej metodą tradycyjną, która dziś wykonywana jest chyba już najrzadziej. Jakie są zalety tej metody? Przede wszystkim bardzo łatwa dostępność do wszystkich materiałów i bardzo wysoka odporność na wodę. Dlaczego zatem metoda ta jest coraz rzadziej używana – okazuje się być po prostu nieefektywną w przepuszczalności między warstwami. Co więcej okazuje się, że źle wpływa na nasze zdrowie.
Kolejna metoda to metoda izolacja na bazie dyspersji żywic sztucznych. Tutaj wykorzystuje się nowoczesne preparaty. Metoda ta wydaje się bardzo skuteczna, jednak należy zauważyć, że sprawdza się ona przede wszystkim w warunkach domowych i przydomowych, a więc np. wewnętrznych. Jeżeli chcielibyśmy en rodzaj izolacji użyć do izolowania np. zbiorników wodnych – to się nie Ida. Niestety, kiedy długotrwale woda działa na ten rodzaj izolacji, znacznie zmniejsza jej efektywność.
Kolejna metoda to izolacjapeparatami mineralno – polimerowymi, które spotkamy również pod nazwą szlamów izolacyjnych bądź szlamów uszczelnieniowych. Wykazują bardzo duża trwałość, można stosować je zarówno w domach, jak i do izolowania basenów, niecek wodnych, a także pomieszczeń, w których panuje wilgoć takich jak pralnie czy łazienki. Kolejną metodą izolacji jest ta, w której wykorzystuje się preparaty mieszane, w których występuje wiele składników i mówi się o nich, ze są najlepszym sposobem na izolacje; wnikają w podłoże i stanowią absolutną ochronę przed wodą. Z pewnością warto w tę metode zainwestować.