Jakie sprzęty fitness warto posiadać?

Wszyscy zaczęli się już interesować światem sportu, bo ten, kto nie uprawia żadnej dyscypliny, jest już traktowany gorzej i staje się ignorantem. Trzeba bowiem się ruszać, a na ruch znajdują czas nawet najbardziej zapracowane osoby, dlatego nikt nie znajdzie dobrej wymówki do tego, by po raz kolejny sobie odpuścić. Oczywiście by ćwiczyć, trzeba mieć na czymś ćwiczyć, zatem trzeba posiadać sprzęt fitness, którego wybranie nie będzie wcale proste. Udając się nawet do najmniejszego sklepu sportowego, odnajdzie się w nim tysiące, przeróżnych hantli o odmiennej wadze, mnóstwo ubrań sportowych oraz wiele sprzętów cardio i urządzeń pozwalających ćwiczyć mięśnie, co amatorów przyprawi o ból głowy. Będą oni zagubieni wśród tych wszystkich rzeczy i niejednokrotnie wyjdą ze sklepu z siatką pełną takich rzeczy i akcesoriów, których nigdy później już nie wykorzystają. Kupując sprzęt sportowy, trzeba od razu pomyśleć o tym, co będzie można na nim robić i jakie efekty z jego pomocą będzie można osiągnąć. Tym sposobem każdy zdecyduje, czy zależy mu bardziej na urządzeniach cardio, czy tych siłowych.

Sprzęty aerobowe a sprzęty siłowe

Klasyczny sprzęt fitness to po prostu mata do ćwiczeń, para lekkich hantli oraz legginsy i wygodne buty. Idealny zestaw dla początkujących kobiet oraz młodych dziewczyn pracujących nad swoją sylwetką. Czy on umożliwi spalanie kalorii? Tak, ale znacznie lepiej zadziałają tutaj sprzęty typowo aerobowe, czyli rowerki stacjonarne, bieżnie, orbitreki bądź steppery. Na wszystkich z nich można ćwiczyć cardio, czyli wykonywać treningi o umiarkowanym stopniu zaawansowania, które najszybciej radzą sobie z tkanką tłuszczową. Urządzenia nie zainteresują jednak panów, jacy wolą raczej budować swoje ciało, niż je tracić.

Im klasyczny sprzęt fitness do niczego się nie przyda, ale już komplet sztangi z obciążnikami czy regulowane hantle owszem, bo to one pozwalają pracować wszystkim grupom mięśniowym. Ich rozbudowa następuje tylko wtedy, gdy działa się na nie większym obciążeniem.