Rodzaje ekranów projekcyjnych

Ostatnio modnymi zastępnikami zwykłych telewizorów stały się bardziej innowacyjne ekrany projekcyjne. Pozwalają one oglądać różne filmy czy klipy poprzez wyświetlanie ich na specjalnym ekranie przy użyciu rzutników. Ekran nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, ale na pewno usatysfakcjonuje osoby, które szukają tańszej alternatywy dla klasycznego telewizora. Wybierając ekran do rzutnika, też trzeba jednak przyjrzeć się jego odmianom, bo występuje ich kilka, a każda kierowana jest do innej grupy użytkowników.

Jak dopasować ekran projekcyjny do własnych potrzeb?

Najpopularniejszą odmianą ekranów projekcyjnych są ekrany przenośne. Idealne dla osób, które potrzebują urządzenia kompaktowego, dającego się przenosić z jednego miejsca na drugie. Ich waga jest oczywiście niższa i z łatwością da się je złożyć i rozłożyć. Te niezwykle praktyczne ekrany mogą być i podłogowe, i trójnogie. Drugim typem ekranów są ekrany sufitowe, inaczej nazywane też podwieszanymi. Ten ekran do rzutnika należy przymocować przy samym suficie, by później można go było rozwijać. Oczywiście nawet rozwijanie go wygląda różnorodnie, bo da się go odwijać przy użyciu korby, pilota bądź włącznika przymocowanego do ściany. Dwa inne typy ekranów są już ekranami projekcyjnymi, elektrycznymi. Do nich należy ekran z napinaczami, który posiada specjalne linki rozwijające go w sposób płynny. Dzięki nim na ekranie nie widać żadnych zagięć i fałdek, które zdarzają się przy stosowaniu ekranów nieelektrycznych, również rozwijanych. Eksperci za najlepszy ekran uznają jednak ekran projekcyjny ramowy, jaki montuje się albo do ściany, albo rozstawia się go na statywie. Da się go także przenosić, dlatego i jego montaż jest bardzo łatwy, a demontaż równie prosty.

Ten ekran do rzutnika zdecydowanie zaprezentuje się najlepiej, ponieważ nie będzie widać na nim marszczeń, gdyż stanowi on gładką i jednostajną powierzchnię. Wyświetlane na niej obrazy wyglądają niesamowicie elegancko i profesjonalnie, mówiąc wiele o samych ich twórcach.